Legendární série graffiti filmů SHOW MUST GO ON má konečně čtvrté pokračování. Nenech si ujít premiéru ve čtvrtek 18. 12. v klubu Podnik v Praze 7. Parta hardcore writerů z Bratislavy tě nechá nahlédnout do uzavřené subkultury pohybující se na hraně zákona. I když to je v dnešní době všudypřítomných bezpečnostních kamer téměř nemožné, stále existují způsoby, jak se dostat do metra a vlakového depa a zbombit soupravu způsobem e2e, tedy úplně celou.

úterý, 21 říjen 2014 19:56

Přelomový trailer na SMGO 4 je venku!

Show Must Go On je séria graffiti dokumentov, ktorá svojou celosvetovou popularitou predbieha väčšinu počinov slovenskej kinematografie.

čtvrtek, 11 duben 2013 19:37

GIF-ká ktoré pobavia

V posledných mesiacoch sa na viacerých sociálnych sieťach stali veľmi populárnymi GIF animácie v rôznych podobách. V tomto článku si predstavíme niekoľko veselých animácií, ktoré potešia v každej situácii.

Mnoho lidí mi dá za pravdu v tom, že umělci v dnešní době mají opravdu problém se uchytit a dostat se do podvědomí lidí. Je pravda, že rozdíl mezi umělci a "rádoby" umělci je nápad, trpělivost, chuť se realizovat a především mít co dát. Někteří tomu říkají cit, někteří talent a mnozí dnes tomu říkaj skillz.

Ať to nazveme jak chceme, tak začátky bývají různorodé, nečekané a jiné než si představujeme. Tímto Vám nepředstavuji rappera, ani zpěváka či beatmakera (popř. producenta), ale grafika a nebo chcete-li designera, který se angažuje v mnoha směrech, avšak momentálně to je móda a doplňky, které dnes ocení opravdu kde kdo.

pátek, 25 leden 2013 16:01

Fascinující záběry polární záře

S příchodem zimy je v polárních oblastech možné pozorovat nádherné přírodní divadlo, polární záře neboli northern lights. Její vznik je dnes vědecky vysvětlený, ale přesto každý, kdo ji uvidí, je uchvácen stejně jako naši dávní předci. Většinou jsou pozorovatelné pouze v polárních oblastech (odtud název), ale čas od času je lze spatřit i v nižších zeměpisných šířkách. Občas se stává, že slabé stopy polární záře jsou patrné až v tropických krajích. Fascinující podívaná vznikající ve vysoké atmosféře, kde částice slunečního větru narážejí na molekuly vzduchu a mění tak oblohu ve velké barevné divadlo.

Vášnivý fotograf těchto jevů Ole Salomonsen z Norska, se rozhodl ze svých záběrů a fotek udělat takový menší sestřih těch nejlepších a poskytnout jej volně ke shlédnutí. Já sám musím říct, že mě něco takového víc než fascinuje a čekám na den, kdy se rozhodnu vyjet do Norska, Finska, či jiných lokací a budu hledat tyto přírodní zázraky. Myslím, že nebudu sám, co myslíte?

Minule jsme tu měli hrníček s překvapením na dně. Ukážeme si teda další netradiční hrníček. Tento hrníček je od firmy Lavazza, pro kterou jej vytvořil Enrique Luis Sardi. Jedná se o opravdu netradiční kousek, protože je to hrníček jednorázový. Po vypití nápoje ho totiž jako moučník můžete sníst.

Hrníček je vytvořen ze sladkého těsta a podle autora nápadu chutná jako něco mezi zmrzlinovým kornoutkem a sušenkou. Vnitřek hrníčku je vylitý cukrovou polevou tak, aby se nerozmáčel, když je naplněný nějakou tekutinou.

Hrníček si určitě zaslouží plný počet bodů za nápaditost i praktičnost.
pátek, 14 září 2012 08:44

Postelové akvárium

Zajímá Vás jaké to je usínat pod vodou? Jste fanoušky velkých akvárií? Pokud jsou u Vás obě odpovědi kladné, tak přesně pro Vás je určené řešení od firmy Acrylic Tank Manufactures.

Tato firma totiž vytvořila parádní postelové řešení s akváriem, které obepíná vrchní část Vašeho spacího prostoru. Při usínání tak můžete pozorovat rybky, které plují nad Vaší hlavou.

Cena se pohybuje okolo čtvrt miliónu korun, takže to není nic, co by si běžný návštěvník BeatLife.cz nemohl při klasických pátečních nákupech dovolit…
pondělí, 20 srpen 2012 10:29

Chcete mít svojí vlastní hypnožábu?

Kdo by neznal hypnožábu. Po mexické uhrančivé žábě je to jedna nejnebezpečnějších žab nejenom na Zemi, ale v celé širé galaxii! Všichni fanoušci televizního seriálu od Matta Groeninga, Futurama už asi nastražili svoje uši.

Představit Vám chci vinylovou postavičku tohoto populárního obojživelníka. Postavička je vyráběna ve velikosti 4,5 palců. Hypnóza, případné hučení a pískání v hlavě prý nejsou v ceně, která je už tak poměrně vysoká. 39,95 dolarů je za něco tak malého přeci jenom docela dost. Všem opravdovým fanouškům Futuramy tahle hračka ale určitě udělá radost.
pondělí, 20 srpen 2012 08:36

Vzduch New Yorku

Už jste byly někdy v New Yorku? Pro nás středoevropany je to samozřejmě nezapomenutelný zážitek. New York je něco úplně jiného než v našich končinách můžeme běžně zažít. Z našich měřítek se k němu asi nedá vůbec nic přirovnat.

Obyvatel má jak celá naše maličká zemička dohromady, budovy jsou tam tak vysoké, že si to mnozí z nás asi ani neumí představit. Aut je tam taky požehnaně.

…tomu odpovídá i nemalej smrad, kterej si v New Yorku můžete užít. A dnes už nejenom v New Yorku. Pokud máte zájem tak si pach New Yorku totiž můžete užít kdekoliv.

pondělí, 20 srpen 2012 08:23

Hneček s překvapením

Jestli jste zrovna vy jedni z těch, kteří rádi škádlí své okolí a svým kamarádům s oblibou chystáte nejedno vtipně nemilé překvapení, tak určitě zbystřete svoje oči…

Pokud chcete svým přátelům připravit fakt drsný překvápko, tak pro Vás máme jednu speciální novinku za dvanáct doláčů…

Vyskakovací hadi z plechovky, plastový mouchy v kostkách ledu nebo jiné pravěké ptákoviny už nejsou zrovna moc in. Teď letí daleko tvrdší humor!

Jak už sem psal – hadi ani mouchy už moc nefrčej…
pondělí, 20 srpen 2012 08:08

Stíhačky z papíru

Lidi jsou prostě hračičky. Člověk je hravý tvor, mnozí z nás si neustále s něčím hrajou a jejich představivost nezná mezí.

Někdo hraje počítačové hry, někdo skládá křížovky a různý hlavolamy, někdo šije, plete a tvoří jiné výtvory, no a někdo jiný zase třeba skládá papírový modely.

Na internetu se nedávno objevili docela zajímavé kousky papírových modelů. Nebyly však postaveny z obyčejného, tradičního stavebního materiálu papírových modelů, na který jsou kluci z Abíčka zvyklí...
pondělí, 20 srpen 2012 07:57

Co takhle dát si ke svačině penál?

Studentům už se to výrazně krátí. Už proběhl i slavný Hip Hop kemp a prázdniny se neodvratně, jako každý rok chýlí ke svému konci.

Nastává nepříjemné období pár posledních dnů než zase začne ten školní vopruz…

Možná Vás trochu rozveselí jeden netradiční design penálu na tužky a jiné psací potřeby…

Jedná se totiž penál ve velmi vtipném provedení. Mnozí by si ho totiž mohli zaměnit se svačinou…..

pondělí, 13 srpen 2012 17:11

Krysa od ROA

Zajímavej kousek pouličního umění se povedl writerovi ROA. V jedné Chicagské ulici (16th St. in Pilsen) totiž vytvořil mocný optický klam, který si pohrává s perspektivou okolního prostředí.

ROA na zeď velmi rafinovaně namaloval krysu, která ze dvou různých úhlů vypadá jinak. Když se na ní podíváte z jednoho bodu, tak Vám na kryse nepříjde nic divného, krysa vypadá jako kdyby prostě odpočívala.

Když se však na obraz podíváte odjinud, odhalíte, že krysa jenom tak neodpočívá…

pondělí, 13 srpen 2012 16:46

KAWS

Původně jsem Vám chtěl napsat o nové postavičce od populárního pop/street artového umělce / designéra vystupující pod přezdívkou KAWS. Pak jsem ale zapátral po českém internetu a zjistil, že ve zdejších vodách asi moc známí není a tak spíš bude vhodné jeho dosavadní práci nejdříve blíže představit...

Brian Donnelley AKA KAWS se narodil v Jersey City, New Jersey. Vystudoval School of Visual Arts v New Yorku s Bachelor of Fine Arts v ilustraci v roce 1996. Po dokončení studia KAWS krátce pracoval jako externista pro Disney, kde se například podílel na animované sérii 101 dalmatinů a Daria a Doug.
Strana 1 z 2
http://beatlife.cz/images/logo_hlavicka_inv.png     HOME   Hudba   Kultura   Lifestyle   Rozhovory